Gönüller bir, Sofralar bir

1Bolvadinli Sokak İftarında Buluştu
Belediyemiz tarafından organize edilen “Bolvadin Sokak İftarı’nda Buluşuyor” programı muhteşem bir katılımla gerçekleşti.
Öğle saatlerinden itibaren başlayan hazırlıklarla çarşı meydanı program için düzenlenerek, en ufak bir aksaklığa meydan verilmedi.
Akşam saatlerinde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunmasıyla gerçekleşen iftar yemeği sonrası teravih namazı için verilen aradan sonra kurulan platformda Yıldırım Aktaş ve EVLA Tasavvuf Musikisi Topluluğunun programı ve Cemalettin Kurtoğlu Konseri gerçekleştirildi.
YAKLAŞIK 6 BİN KİŞİ KATILDI
Çarşı meydanı, İstasyon caddesi, PTT caddesi ve Bankalar caddesinde verilen iftar yemeğine yaklaşık 6 bin kişi katıldı.
Akşam saatlerinden önce yerlerini alan Bolvadinliler aksatılmadan yapılan servisten ve yemeklerden memnuniyetlerini belirterek Belediyemize teşekkür ettiler.
“BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYORUZ”
Belediye Başkanı Fatih Kayacan yaptığı konuşmada “Belediye olarak geleneksel hale dönüştürdüğümüz Sokak İftarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Amacımız; hemşerilerimizin böylesine mübarek ve anlamlı günde bir araya getirmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir” dedi.
ÖDÜLLER DAĞITILDI
Daha sonra Cemalettin Kurtoğlu tarafından verilen konserle devam eden proğram esnasında daha önce gerçekleştirilen “Ufka Yolculuk: Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz Yarışması” ile “Osmanlıca Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verilerek organizasyon tamamlandı.
SOKAK İFTARLARI GELENEKSEL HALE GELDİ
Türkiye genelinde bir çok belediyenin organize ettiği “Sokak İftarları” programının 3.sü ilçemezde yapıldı. İlk yıl, acaba olur mu? Aç kalırmıyız? endişeleri yerini farklı bir kültüre bıraktı. Teravih namazı sonrası devam etkinlikler beğeni topladı.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.