Gurbetçilerimiz İlçemizi Hareketlendirdi

6Kurban Bayramı öncesi hem tatillerini geçirmek, hem de sıla-i rahim’de bulunmak için ilçemize gelen “Avrupa’da yaşayan Bolvadinliler” çarşı merkezinde müthiş bir hareketliliğe neden oldu.
Çok sayıdaki gurbetçi ilçemiz esnaflarından alışverişlerini yaparken, özellikle Arefe günü ve bir kaç öncesinde çarşı merkezinde hareketliliğe sebep oldu.
Euro ve Dolar’daki artış nedeniyle durgunluk yaşayan esnafın yüzü güldü.
TÜRKİYE’DE YAŞAYAN GURBETÇİLER DE BOLVADİNDEYDİ…
Öte yandan ilçe dışında yaşayan Bolvadinliler de bayramlarını geçirmek için Bolvadin’e geldiler. İlçemizde son 20 yılın en hareketli günlerini yaşadı. Adeta adım atılacak yer bulunmazken, araç trafiğinde sorunlar yaşandı. Esnaf arefe günü alışverişinden oldukça memnun kaldı.
BOLVADİNLİLER KURBANA DOYDU
Büyükbaş hayvancılıkta oldukça iddialı olan ilçemizde kurban satışları da oldukça hareketli geçti. İlçemizde bulunan üç entegre tesisin 3’de Kurban Bayramı boyunca % 100 doluluk oranına oluştu. Entegrelerin dışında çiftliklerde oluşturulan Kurban kesim alanları da gün boyunca hareketlilik yaşadı. Kurban satıcıları ve kasaplar işlerin yoğunluğundan ve vatandaşın kurban kesmek için ayırdıkları bütçeden oldukça memnundular.
SORUNSUZ BİR KURBAN BAYRAMI YAŞADIK
Kurban Bayramı öncesinde ve bayram süresince büyük bir aksaklık yaşanmadı. Belediye Temizlik İşçileri, Zabıta Ekipleri, Sağlık Personeli ve Emniyet teşkilatı görevlerinin başındaydı.
FESTİVAL’DE HORAN BİR BAŞKA GÜZEL
32.Düzenlenen Kaymak ve Eber Gölü Festivalinde ise en hareketli etkinlikler Horan Parkında yaşandı. Vatandaşların adeta akın ettiği şenliklerde Horan Parkı yapılan yatırımlarla vatandaşların beğenisini topladı.
BİR BAŞKA BOLVADİN GÖRDÜLER
Dışarıdan gelen misafirlerimiz bu yıl ilçemizin daha da değiştiğini, geliştiğini gördüklerini belirttiler. Şehitler Caddesi, Horan Parkı ve Heybeli Termal’deki değişiklikler beğeni topladı. Cezaevi, Adliye, Emniyet binası gibi yatırımların yanı sıra 2 adet KYK binası, Güneş Enerji Santralleri, Bolvadin Sağlık Bilimleri Yüksekokulu gibi hizmetler ilçemizin gelişimine katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.