BEKLENEN OLMADI

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadın Kırkgöz Kampüsünde BEKLENEN OLMADI…1.jpg

4 YILLIK UYGULAMALI BİLİMLER ŞOK ETTİ
3 Bölüm halinde eğitim hayatını sürdüren 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu yıl öğrenci tercihinde hayal kırıklığı yaşattı. Halen 960 öğrencisi bulunan okulumuza bu yıl 360 kontenjana karşılık sadece 88 öğrenci tercih etti. Türkiye genelinde benzer tür okullarda aynı problemler olsa da, kontenjanını % 100 tamamlayan üniversitelerde bulunuyor. Okulun bölgede bulunan liselerimizde tanıtımının yapılması, öğrencilerin tercih etmesinin sağlanması gerekiyor.

7
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda; 538 erkek, 422 kız olmak üzere 960 öğrenci bulunuyor. Ek yerleştirmeden ise 10 öğrenci tercihte bulundu.
2 YILLIK OKULUMUZDAN BEKLENMEDİK PERFORMANS
Bolvadin 2 Yıllık Meslek Yüksekokulumuzda toplam 3106 öğrenci bulunuyor. Bu sayıya ilaveten ek yerleştirmeden 200 öğrenci daha okulumuzu tercih etti. Çevremizdeki ilçelerin bir çok bölümü öğrenci yokluğu nedeniyle kapanırken, okulun bu yıl içerisinde 500’ün üzerinde bir öğrenci tarafından tercih edilmesi sevindirici. 16 bölümü bulunan okulumuzda da bölümlerimizin güncellenmesi, tercih edilen bölümlerin aktive edilmesi ve tanıtımının yapılması şart.
Meslek Yüksek Okulunda 2278 erkek, 828 kız olmak üzere
3106 öğrenci vardı. Ayrıca ek yerleştirmede ise 200 civarında öğrenci tercih etti.
SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN ÖNÜMÜZDEKİ YIL AÇILMASI BEKLENİYOR.
Afyonkarahisar’da kurulan 2. üniversite olan Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Yüksekokul bölümlerinin birisininde ilçemize verildiğini duyurmuştuk. Geçtiğimiz hafta rektör ataması yapılıp, Senetosu da oluşturulmuştu. Yeni üniversitenin önümüzdeki dönemde yapılanmasını tamamlayıp, ilçemizde de eğitim öğretim hayatına başlaması bekleniyor.
ŞEHRİN SOSYAL ALANLARI ARTIRILMALI
Öğrencilerin büyük şehirleri ve sosyal alanları olan üniversiteleri tercih ettiği biliniyor. Üniversite sayısının arttığı günümüzde, öğrenciler ve veliler, daha nitelikli üniversiteleri tercih ediyor. İlçemizin Sosyal ve Kültürel alanlarının artırılması, ulaşımın hızlandırılması ve isminin sıkça gündemde tutulması gerekiyor. Üniversite ile toplum ortaklaşa hareket ederek bu noktalarda çalışma yapmalı. Kaymakamlık, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Partiler birlikte hareket etmeli. Öğrenciler arasında araştırma yapıp, neler isteği, neleri istemediği tespit edilerek iyileştirmeye gidilmeli.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.